محله های مشهور و قدیمی ترکیه،کادیکوی

محله های مشهور و قدیمی ترکیه،کادیکوی

استانبول  این شهر زیبا و رویایی ترکیه که بازدیدکنندگانش را طوری افسون میکند خیلی ها پس از بارها دیدن آن بازهم  سودای دیدار مجددش را در سر میپرورانند.در چرخ فلک قصد داریم به مرور برخب از زیباترین،مشهورترین و قدیمیترین محله های استانبول را معرفی نماییم .با ما همراه باشید.

محله کادیکوی |Kadikoy

کادی کوی یکی از محله های قدیمی در سواحل زیبای دریای مرمره قرار گرفته است و مانند بسیاری از مناطق شهری استانبول در حال توسعه میباشد .در این محله میتوان به سراغ چتد اثر تاریخی و بنای دیدنی رفت مانند کلیسا و صومعه های باستانی و همچنین دارای باغ های با طراوت و سواحل عالی برای گردش و گذراندن تعطیلات میباشد در سواحل کادی کوی میتوان به ورزش ها ی ابی در دریای زیبای مرمره مشغول شد و از تفریحات آنجا لذت برد و آفتاب گرفت.

امکانات ساحلی و چند باشگاه تفریحی در مناطق ان وجود داشته و میتوان از بخش تاریخی این محله به نام دهکده جلسدون دیدن نمود .در مغازه ها  و فروشگاه ها و بوتیک های این محله میتوان گردش کرد و خرید های خوبی داشت زیرا قیمت های آنها به دلیل محلی بودن ارزان تر از خیابانهای توریستی دیگر استانبول میباشد.

در این محله ایستگاه قطار قدیمی به نام حیدر پاشا قرار گرفته است  ودر کنار آن یادبود و مقبره های سربازانی که در جنگ کریمه کشته شده اند جزو جاذبه های تاریخی محله میباشد .

در کادیکوی میتوان هتل هایی با قیمت های مناسب را رزرو نمود و برای اقامت از لحاط امکانات هیچگونه مشکلی نخواهید داشت .از طرق مختلف میتوان با مترو اتوبوس ها و تاکسی ها به این محله رفت و امد کرد .در کادیکوی هتل هایی مانند هیلتون و مودا شعبه داشته و میتوان به عنوان اقامتگاهی عالی در آنجا اقدام به رزرو هتل نمود و البته هتل های چهار ستاره دیگری هم در این محله وجود دارند که میتوان با قیمتی ارزان تر در انجا اقامت داشت .

خیابان بغداد هم در محله کادی کوی از خیابان های مشهور استانبول است که دارای رستورانها کافه های شیک میباشد دارای مراکز خرید خوبی ست که خود اهالی شهر از آنها خرید میکنند .

بوتیک های این خیابان لباس ها و اجناس بسیار شیک و خاصی را ارائه میدهند که این خیابان به واسطه  وجود کافه ها و رستورانهای خیابانی اش شب های زنده و پر هیاهویی داشته و بیشتر اهالی شهر مخاطب آن هستند اگر در استانبول به دنیال لباس های شب و لباس های شیک و خاص میگردید حتما به مراکز خرید خیابان بغداد سر بزنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *