سه خوراکی مشهور استانبول

سه خوراکی مشهور استانبول

بی هیچ شک و تردیدی  استانبول یکی از شهر های خوشمزه ی دنیاست با غذاهای بی نظیر, غذاهایی که دست بر قضا! عموما به ذائقه ی ما ایرانی ها خوش می آید. در چرخ فلک امروز قصد داریم سه تا از تاپ ترین غذاهای استانبول را که احتمالا اسمشون به گوشتون خورده و یا تعریفشو خیلی شنیدین، بهتون معرفی  کنیم .با ما همراه باشید.

اسکندر کباب

اسکندرکباب با گوشت های ورقه شده ی نازک شبیه دونر ، نون های تکه تکه شده زیرِ لایه های گوشت ، سس خوشمزه و کمی کره ی آب شده و در کنارش کمی ماست از بهترین غذاهای ترکی است. قیمت اسکندرکباب حدودا 20 لیره و تقریبا در اکثر فود کورتها و مراکز خرید و توریستی شهر به راحتی میتونید سفارش بدین.

پیده

پیده انواع مختلف داره گوشت،مرغ،سبزیجات و پنیری در نون های کشیده با مواد مشابه پیتزا در تنور پخته می شود قیمت اش بسته به محتویات اش فرق دارد از 15 لیر به بالاست.

لاح معجون

لاح معجون یا لاهماجون  که یه غذا با ریشه ی عربیه  روی یه خمیر نازک کمی گوشت و فلفل و جعفری ساتوری شده است که در تنور پخته می شود کنارش کمی کاهو، جعفری و لیمو می گذارند که میتونید روش بریزید و نونش را رول کنید و میل کنید. غذای کم حجم و سبکی است قیمت اش از 5 لیر شروع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *