آشنایی کلی با کار در آژانس هواپیمایی

آشنایی کلی با کار در آژانس هواپیمایی

اگر به سفر، برنامه ریزی و سازماندهی سفر علاقمند هستید، اشتغال در شرکت‎های هواپیمایی و خدمات مسافرتی مناسب‎ترین پیشنهاد برای شماست.

کارمند آژانس مسافرتی به فروش تور و بلیط‎های داخلی و خارجی، اخذ روادید و رزو هتل می‎پردازد. او اطلاعات لازم در مورد چگونگی و شرایط سفر را در اختیار مسافر قرار می‎دهد. آشنایی نسبی هر کارمند به شهرها و مناطق گردشگری از جنبه‎ی جغرافیا، فرهنگ،تاریخ و سیاست و …. مطلوب و ضروری به‎نظر می‎رسد و نیز چنان‎چه تحصیلات کارمندان مرتبط با شاخه‎های گردشگری باشد، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد، اما کارفرمایان معمولا میزان علاقه و استعداد فرد را اولویت قرار می‎دهند.

                                                                                 (عکس از اینترنت)

کارمند فروش اولین شخصی است که با مسافر (مشتری) برخورد داشته و تا حدودی نماینده آژانس تلقی می‎شود. بنابراین او باید دارای قدرت بیان خوب، روابط عمومی بالا، تسلط نسبی به زبان انگلیسی و نیز دارای آراستگی ظاهری باشد. برای ورود به این شغل الزاما به مدرک تحصیلی خاصی نیاز نیست و فرد می‎تواند پس از شرکت در دوره های آموزشی که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و یا هواپیمایی کشوری برگزار می‎شود، مدرک معتبر دریافت نموده و پس از جذب در سمت کارآموزی طی دوره زمانی لازم و کسب تجربه نسبی، به‎عنوان کارمند استخدام شود.

 

درمورد میزان حقوق و درآمد باید گفت بسیار متغییر است. در بیشتر آژانس‎ها برای کارمند حقوق ثابت در نظر گرفته شده و به ازای سقفی از فروش، درصدی به عنوان سود برایشان در نظر گرفته می شود. در این میان، آژانس‎هایی را که خیلی فعال و قوی نبوده و با پرداخت حقوق کم، بدون بیمه و هیچ گونه مزایایی از کارمندان انتظار فروش در حد معقول را دارند را نیز نباید از یاد برد.

 

کسب درآمد با جستجو در گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *