تور چابهار، بهترین سفر ارزان ترین قیمت

تور چابهار، بهترین سفر ارزان ترین قیمت

تور چابهار بهترین سفر

مسافرت به چابهار از اون سفرهای رویایی هست که باید حتما امتحانش کنی.

این سفر آنقدر لذت بخش و پر طرفداره که در سایت نسیم آنلاین و اتاق نیوز مقاله ای را درج کردند که قراره امروز با هم آن را بررسی کنیم.با مجله گردشگری و موفقیت چرخ فلک همراه ما باشید.

 

 

چابهار کجاست

شاید تا چند سال پیش همه چابهار را به عنوان یک موقعیت بازرگانی، می شناختند. بندر چابهار، از شهرهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان است که در کرانه اقیانوس هند، میزبان کشتی های تجاری اقیانوس پیماست و مرکز تجاری مهمی در منطقه محسوب می شود. اما در سال های اخیر آوازه جاذبه های گردشگری چابهار، نیز همه جا پیچید و علاقه مندان زیادی را به این طبیعت بکر و خاص و زیبا دعوت کرد.

وقتی به چابهار از تهران یا هر شهر دیگری و بخصوص با هواپیما سفر میکنی، خواهی یافت که: اغلب جاذبه های طبیعی این منطقه جزو پدیده های عجیب طبیعی هستند که در تور چابهار (faragasht.com) فارا گشت  از آنها دیدن می کنید اونهم با بهترین قیمت تور چابهار ارزان و رزرو هتل در چابهار. مثلا از کوه های مریخی گرفته تا روستای درک، گل افشان و تالاب صورتی لیپار ساحل سرخ و سایر آنها که در ادامه، توضیح مختصری درباره هر کدام آورده خواهد شد.

تور چابهار

عطر فلفل و رنگهای شاد به استقبال شما می آیند. اینجا چابهار، هندوستان کوچک ایران است. فرهنگ مردم بومی در این دورترین نقطه ایران یا بهتر است بگویم، جنوبی ترین نقطه ایران، آنقدر مهمان نواز و گرم است که انگار محرومیت این منطقه را به هیچ می پندارند.

شناخت فرهنگ مردم از کوچه و بازار بهتر بر می آید. یکی ماهی هایی که دیشب تا صبح صید کرده می فروشد، آن یکی رنگ به رنگ پارچه جلویش باز کرده و چشمت را بخواهی، نخواهی به سمت خودش می کشاند.  جلوی دکان دیگری، از هر رنگی که بخواهی ادویه پیدا می شود، انگار اینجا مسابقه رنگهاست.

زنان بلوچ با چادرهای گلدار نازکی که به دور خود پیچیده اند، و برقع های سوزن دوزی که به صورت زده اند، لباس های سوزن دوزی شده، با یراق های براق در لبه های آن، با رنگهای تند و زینتی های زیاد، انگار شهر را تزئین کرده اند. همه این ها خودش کلی حرف و روایت و فرهنگ دارد.

تلاقی کویر و دریا، روح را از تمامی سلول های بدنت به بیکران می برد تا برای لحظه ای، آنقدر از خودت دور شوی که بتوانی به آرامشی برسی، که انگار همین الان متولد شدی. دریا و کویر، هر کدام از بی نهایت حرف می زنند، هر کدام جداگانه، آرام بخشند. به انتهای هر کدام که بنگری، چیزی نمی بینی جز آسمان. حال، خودت را تصور کن که روی شنزار کویر نشسته ای و پاهایت را در آب دریا، فرو برده ای، موج دریا آنها را نوازش می دهد، و مرغ های ماهیخوار در آسمان کویر و دریا، موسیقی ات را مهیا کرده اند، و تو آب خوردن شترهای کویر را تماشا می کنی. آنچه به صورتت می خورد، نسیم اقیانوس است. بله، اینجا تنها بندر اقیانوسی ایران است.

خلیج گواتر

خلیج گواتر، در گوشه جنوب شرقی چابهار قرار دارد و بخش زیادی از آن نیز در خاک پاکستان است. از جاذبه های دیدنی این منطقه جنگل های انبوه حرا هستند که جزو جنگل های گرمسیری تنک می باشند و پذیرای پرندگان زیادی هستند که هر ساله به این منطقه مهاجرت می کنند. در ساحل این خلیج در دهانه اقیانوس هند، برخورد موج های آب به صخره های بلند، صحنه های زیبایی را رقم می زند که بیننده را شگفت زده می کند. در اثر برخورد این امواج، آب از سوراخ های صخره ها فوران می کند و پدیده ای به نام موج فشان را شکل می دهد.

تالاب لیپار

در ساحل دریای عمان، جایی در میان کوه و صخره ها، تجمع بخشی از آب دریای عمان، این تالاب را شکل داده است. و البته در ساخته شدن آن انسان دخیل بوده است. نکته جالب در مورد آن، این است که وجود نوعی گیاه به نام پلانکتون، در این تالاب، باعث ایجاد رنگ صورتی به هنگام جزر و مد، می شود که خودش پدیده نادر و البته زیبایی است و می ارزد که ساعتی را در کنار آن ماند، و به این جلوه گری طبیعت نگریست. تالاب صورتی نام مناسبی است، که به آن مشهور شده است.

روستای درک

فکر کنید در کویر باشید و بر فراز آسمان مرغ های دریایی را ببینید. خوب عجیب است ولی امکانش وجود دارد، اگر در روستای درک چابهار باشید. در این زمان ممکن است صدای موج های دریا را هم کم کم بشنوید.

روستای درک زرآباد، خودش به تنهایی می تواند خاطره خوش از سفر با تور چابهار از تهران یا سایر شهرها برایتان ایجاد کند یا حتی دلیل اصلی برای این سفر را به شما بدهد. زمانی که کویر ساده و بی آلایش به دریای یک رنگ و بی انتها، می رسد، انسان را در بهت و حیرت و تفکر فرو می برد. حال فکر کنید شب باشد و اینجا باشید. می توان پیش بینی کرد در کنار هم آغوشی کویر و دریا، چه آسمان پر ستاره و زیبایی، انتظارتان را می کشد.

روستای درک در چابهار

کوه های مریخی

از چابهار به سمت گواتر که بروید، شاهد کوه های کوتاه و عجیبی را خواهید دید که در اثر فرسایش به شکلی در آمده اند که به کوه های سیاره مریخ شبیه شده اند. از همین رو این نام را برای آنها برگزیده اند.

روی این کوه ها، شیارهایی یکنواخت دیده می شود که دست خالق هستی، بسیار هنرمندانه و زیبا بر روی کوه، تراشیده است و چشم شما را به تماشا وا می دارد. بدنه این کوه ها و وجود فسیل هایی از حیوانات دریایی نشان می دهد که این کوه ها از زیر آبهای دریای عمان سربرآورده اند. می گویند در آسمان شب این منطقه، می توان چهارده صور فلکی را به صورت همزمان رصد کرد. بنابراین سفر چابهار و بازدید از کوه های مریخی می تواند برای علاقه مندان به نجوم، جذاب و هیجان آور، باشد.

تور چابهار گردی و فرهنگ مردم

علاوه بر جاذبه های طبیعی، گشت و گذار در کوچه و بازار و ساحل چابهار، نیز پیشنهاد می شود که شما را به عمق فرهنگ و رسوم مردم این منطقه می برد. امتحان کردن غذاهای بومی و سنتی مردم چابهار که بی شباهت به پاکستان و هندوستان نیستند، جزو تجربه های بی نظیر این سفر هستند.

 انگار که به هندوستانی کوچک سفر کرده اید. هم صحبتی با مردم، با آن لباس های زیبای بلوچی، و لهجه دلنشین، گرمای وجود مردم این منطقه را به شما نشان خواهد داد. سفر به این منطقه از بلوچستان، شما را به جایی می برد که مردم هنوز با فرهنگ و پیشینه خود، زندگی می کنند. از این رو با مردمی کاملا متفاوت رو به رو خواهید شد که به راحتی می توانند شما را جذب کنند حتی اگر هیچ از سخنانشان با گویش بلوچی، متوجه نشوید.

تمام این جاذبه های گردشگری و بسیاری دیگر که در اینجا مجالی توصیفشان نبود، نوید سفر سحرانگیز و جالب به کسانی می دهد که ارزان ترین تور چابهار را با آژانس مسافرتی فارا گشت به عنوان مقصد خود برای سفر انتخاب کرده اند و تجربه لذت اقامت در بهترین هتل های چابهار و رزرو بلیط ارزان هواپیما را در چابهار گردی خواهند داشت.

خوب نظرتون چیه که شما هم سفری به چابهار داشته باشید و همه این موارد رو از نزدیک خودتان با مجری مستقیم تور تجربه کنید؟

منبع: سایتهای نسیم آنلاین و اتاق نیوز

رپرتاژ آگهی

‫2 نظر

 • آنیتا گفت:

  چقدر چابهار جای قشنگیه خیلی تعریفش رو شنیدم. دوست دارم امتحان کنم. وقتی در اینترنت سرچ کردم آژانسهای زیادی تبلیغش رو کرده بودند. ولی فکر کنم تور چابهار فارا گشت امتیاز بالایی گرفته بود در نظر سنجی که بین چند تا از مجریان تور شده بود. مسافران زیادی استقبال کرده بودند. الان که این صفحه رو دیدم یادم افتاد.
  شرایطم که جور بشه حتما برنامه ریزی میکنم براش که بالاخره این شهر رو ببینم.

 • زهرا گفت:

  الان تو این شرایط کرونا و گرونی هزینه سفر دو سه روزه به چابهار چقدره؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *