رازهای فوق سری برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار

رازهای فوق سری برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار

اگر به فکر کارآفرینی هستید و می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید باید از همان ابتدا به یکسری از نکات توجه ویژه ای داشته باشید

نکاتی که بسیار با اهمیت هستند و می توانند پایه های قدرتمندی برای کسب و کار شما بسازند و باعث شوند کسب و کار شما رشد سریع و چشم گیری داشته باشد.

شاید برایتان جالب باشد که این نکات مهم امروزه در رسانه ها و وب سایت های کارآفرینی بسیار کم رنگ تر از همیشه شده اند زیرا به اندازه مطالب انگیزشی جذاب نیستند و مخاطبان آن ها را زیاد نمی پسندند. همین مورد باعث می شود که بسیاری از کارآفرینان به دلیل ندانستن این نکات شکست بخورند و سرمایه و زمان خود را از دست بدهند

در ادامه چهار راز فوق سری برای موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار را برایتان بازگو نموده ایم.با چرخ فلک همراه باشید.

 

راز اول برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار :مدیریت شده خرج کنید

مدیریت مالی یکی از ارکان مهم در دنیای کسب و کار است که در تمامی کسب و کار های موفق به طرز چشم گیری دیده می شود

زیرا اهمیت بسیاری دارد و در موفقیت و شکست یک کسب و کار نقش کلیدی و اساسی بازی می کند

شاید باورتان نشود ولی مدیریت مالی غلط می تواند یک کسب و کار چند صد میلیاردی را در کمتر از سی روز کاملا نابود کند و آن به ورشکستی کامل بکشاند.

اهمیت مدیریت مالی در زمان راه اندازی کسب و کار دو چندان می شود زیرا در زمانی که شما یک کسب و کار را راه اندازی می کنید منابع و سرمایه بسیار محدودی دارید.

پس باید بیش از همه ی مراحل کسب و کار مراقب خرج کردن خودتان باشید و برای خرج هر هزار تومان برنامه داشته باشید

مدیریت مالی حساب شده باعث بقای کسب و کار شما می شود پس آن را از همین ابتدا جدی بگیرید و برای آن یک برنامه جدی و بی نقص طراحی کنید.

 

راز دوم برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار : برنامه بازاریابی داشته باشید

بازاریابی و فروش یکی از هنر های اصلی یک کارآفرین موفق و ثروت ساز است دقیقا هنری که یک کارآفرین ثروت ساز را از یک کارآفرین معمولی جدا می کند.

اگر می خواهید کسب و کار پولساز و موفق داشته باشید باید هنر بازاریابی را  در همان ابتدا جدی بگیرید هزینه کردن برای بازاریابی هدفمند بهترین سرمایه گذاری ممکن است زیرا هم سود بالایی را برایتان به همراه دارد و هم به رشد کسب و کارتان کمک شایانی می کند.

پس برنامه ی هدفمند و قدرتمند را با کمک و مشاوره متخصصان بازاریابی طراحی کنید و آن را تست کنید تا بتوانید به یک برنامه جامع و اثر بخش برسید

هیچ چیز در دنیای کسب و کار به اندازه بازاریابی موفق نمی تواند برای یک کسب و کار پولساز باشد شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازاریابی بسیار مهم تر و کلیدی تر از ساخت یک محصول عالی و بی نقص است , شما اگر بهترین محصول دنیا را داشته باشید و نتوانید آن را به مشتریان  درست معرفی کنید کسی آن را نمی خرد و کسب و کار شما در مدت کوتاهی با شکست رو به رو می شود, ولی اگر محصولی با کیفیت متوسط داشته باشید می توانید با یک سیستم هدفمند بی نقص بازاریابی به فروشی غیر قابل تصور دست پیدا کنید.

پس اگر برای موفقیت در دنیای کسب و کار جدی هستید بیشترین تلاش و توان خود را برای سیستم بازاریابی خود بگذارید تا بتوانید رشد و فروشی بالا را در کسب وکارتان تجربه کنید.

 

 راز سوم برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار : روی خدمات و محصول خود متمرکز باشید

 

خیلی از اوقات کارآفرینان  پس از راه اندازی کسب و کار به دلیل نداشتن قدرت ریسک و ترس از شکست خوردن به تولید و ساخت چندین محصول و یا ارایه چندین خدمات مختلف به طور همزمان می پردازند.

این کار شاید در ظاهر به سود کسب و کار شما باشد ولی واقعا این طور نیست همان طور که قبلا گفتم در زمان راه اندازی کسب و کار  منابع و سرمایه شما محدود است پس شما نمی توانید آن را بین چندین کار مختلف تقسیم کنید و انتظار نتیجه خارق العاده داشته باشید

پیدا کردن و حل کردن چندین مشکل از چندین گروه مخاطب نیاز به صرف انرژی ، زمان و سرمایه های کلان دارد  و این کار در زمان شروع یک کسب و کار برابر با خودکشی است پس کمی ریسک پذیر باشید و سعی کنید تمام انرژی و توان خود را بر روی یک گروه از مشتریان و یک مشکل خاص بگذارید خواهید دید نتیجه و سود مالی که بدست می آورید بسیار درخشان تر است از آنچه که تصور می کنید

 راز چهارم برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار : به دنبال یک استراتژی مناسب باشید

 

قطعا در قبل از راه اندازی کسب و کار رقیبان احتمالی خود را به خوبی بررسی کرده اید و یک استراتژی مناسب و حداقلی را در نظر گرفته اید.

اگر این کار را انجام نداده اید همین حالا دست به کار شوید و مناسب ترین استراتژی را با توجه به نقاط قوت و نقاط ضعف رقیبان تان تعیین کنید.

استراتژی نقش مهمی در کسب و کار بازی می کند استراتژی به شما کمک می کند که بتوانید با کمترین منابع و سرمایه با قوی ترین کسب وکار ها به رقابت بپردازید و بر آن ها پیروز شوید با توجه به اینکه بسیاری از کسب و کار های سنتی در کشور استراتژی دقیقی ندارند.

شما می توانید با طراحی یک استراتژی عالی با منابع و سرمایه کمتر رقیبان بر آن ها غلبه کنید و سهم بازار بیشتری را نصیب خود کنید.

منبع: http://modiranevip.ir

در همین زمینه بخوانید:

سه عادت بدی که شما باید برای موفق شدن کنار بگذارید

فقط بخاطر پول در آوردن کار نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *