مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

کشورهای زیادی در دنیا هستند که چای بعنوان نوشیدنی اصلی و یا حتی ملی آن کشور تلقی شده و مردمانش اهمیت بسیار ویژه ای برای نوشیدن چای قائل هستند.کشورهایی مثل ترکیه,هند,ایران,آذربایجان,روسیه ,چین و روسیه و…درمطلب پیش رو برخی مقاصد که برای دوست داران چای میتوانند شگفت انگیز و جذاب باشند را تقدیم حضورتان نموده ایم.بطور مثال در ایران و شهر لاهیجان ما حتی موزه ای بنام موزه تاریخ چای هم داریم.با چرخ فلک همراه باشید.

 چای ها  در انواع مختلف طعمها و رایحه ها و بعنوان یک نوشیدنی دم دستی برای تمامی لحظات شبانه روز در دسترس هستند که در کنار انواع خوراکی ها و بعنوان مکمل سرو می شوند.

 در تمامی کشورهایی که مردمانش عاشق چای هستند ,چای سبز بعنوان پیشگام و گل سرسبد آداب و رسوم سنتی آن کشور معرفی میشود و ظاهرا این نوع چای در حال حاضر نیز محبوبیتی دوچندان پیدا کرده و به بخشی از رژیم غذایی سالم مردم تبدیل شده است.

انواع مختلفی از چای ها وجود دارند و هریک بمناسبت خاصی و به شیوه ای مخصوص تهیه و سرو میشوند تا نهایت لذت را در صرف چایی برای عاشقان چای بهمراه داشته باشند.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

بهترین شیوه نوشیدن چای سبز چشیدن طعم آن در همان کشور مبدا و محل تولید چای است و در حالیکه یک فنجان چای سبز مینوشید به کسب اطلاعاتی در خصوص آن کشور پرداخته و غرق در محیط و فرهنگ آن کشور  شوید!

بله عاشقان چای ضمن اینکه ازبهترین محصولات تولیدی چای در جهان لذت میبرند ولی دوست دارند چای را در چنین محیط هایی بنوشند.

چای نعنا مراکشی در مراکش

مهمان نوازی و فرهنگ مراکش را با یک جرعه چای نعنا مراکشی  دراستکانی پر از تکه برگهای نعنا  تجربه کنید.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

مهمانان منتظر میمانند تا میزبان با یک تشریفات خاصی چای را برایشان سرو نماید.

این نوشیدنی دلپذیر در یک قوری نقره ای به همراه لیوانهایی فانتزی و هوس برانگیز و سینی مخصوص برای مهمانان آورده میشود وموقع ریختن چای, قوری را سی سانتی متر بالاتر از لیوانها  میگیرند تا چایشان کف کند!

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

میزبان به شما تا هرچقدر دلتان خواست چای تعارف خواهد کرد و همچنین شما را به خوردن غذا دعوت خواهد کرد. یادتان باشد اگر میخواهید لبخند رضایت میزبانتان را ببینید چایی را هورت بکشید و نه اینکه بچشید. و در انتها هم حتما فراموش نکنید که بعد از خوردن آخرین استکان چایی از میزبانتان تشکر کنید.

چای سیلان در سریلانکا

اگر رویزرویس  مشهور به بهترین اتومبیل و اسکاتلند مشهور به بهترین تولید کننده نوعی از نوشیدنی های الکلی در دنیا باشد سیلان هم مشهور به بهترین چای در جهان است.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

کشور جزیره ای سریلانکا که سابق بر این سیلان نامیده میشد تولید کننده چای سیلان است که بخاطر طعم مطبوع و کیفیت بالای آن شهرتی جهانی دارد.چای سیلان از قسمتهای مختلف ساقه و برگهای  گیاه چای استحصال میشود.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

بنا بر گزارش هیات نظارت اتحادیه اروپا در سال 2017 چای سیلان بعنوان پاک تربن چای موجود در بازار شناخته شده است.

 موسسه استاندارد ایزو در سالهای 1997 و 1999 تایید نموده که چای سیلان با کمترین  میزان رسوب و مانده سموم دفع آفات بعنوان سالمترین و پاک ترین چای محسوب میگردد.

معاهده پروتکل مونترال نیز عنوان اولین کشور تولید کننده چای دوستدار لایه اوزون را به کشور سریلانکا اعطا نموده است.

چای کوهستان در نپال

عوامل موثر در کیفیت چای شامل ارتفاع جغرافیایی,آب و هوا ,خاک و نوع بوته های گیاه چای میباشند و منطقه هیمالیا در کشور نپال تمامی این عوامل را دارست. از ارتفاع 1500 تا 2500 متری از سطح دریا گرفته تا زمینهای حاصلخیز و غنی.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

درست در میان یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی جهان چای نپال بعنوان یکی از بهترین چای های جهان تولید می گردد.کوهنوردان در مسیرشان در صعود به اورست وتا رسیدن به کمپ های استقرار از چایخانه های موجود  برای خودشان از این چای گوارا تهیه میکنند.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

 چای به شیوه ژاپنی

چانویو ,چادو و سادو سه روش مختلف تهیه و نوشیدن چای در ژاپن میباشند و چای بسته به اینکه چگونه فرآوری شده باشد به انواع مختلف تقسیم بندی میشود شامل چای ماچا,سنچا,هوجیچا ,موگیچا و سایر انواع دیگر.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

مراسم چای در ژاپن با نوشیدن چای پررنگ و غلیظ شروع شده و با نوشیدن چای رقیق به پایان میرسد.تمامی امور این مراسم سنتی با جزئیات دقیق و کاملی از پیش تعریف شده هستند از نوع پوشش لباس گرفته تا حرکات دست. در پایان مهمانان  پیاله چای را دو دستی به نشانه سپاسگزاری به میزبان برمیگردانند.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

چین خاستگاه چای

اگر در یک رستوران چینی غذا بخورید این نکته توجه شما را بخود جلب خواهد کرد که پیشخدمتها برای مشتریانشان چای سرو میکنند.نوشیدن چای در بین چینیها بعنوان یک شیوه زندگی و جزئی از فرهنگ و آداب و رسوم سنتی  آنها محسوب میشود.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

چای را چین به جهانیان معرفی کرده و اکنون خود پرچمدار تولید و مصرف این گیاه فوق العاده میباشد.

از  نوشیدن و طعم دلنشین انواع بسیار زیاد چای های چینی که به روش سنتی و یا دست ساز تولید میشنوند لذت ببرید.مشهورترین چای های چینی به نام های   Dragon Well و Longjing  که بدلیل طعم نفیس و منحصر بفرد شان شهرت دارند در شهر هانگژو تولید میشوند.

مقاصد شگفت انگیز برای عاشقان چای

منبع: youramazingplaces

ترجمه: مجله تفریحی و گردشگری چرخ فلک

‫2 نظر

  • راضیه گفت:

    چرا در مورد چای لاهیجان چیزی ننوشتین؟

  • علیرضا گفت:

    عالی بود.سپاس از شما

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *