۸ کاری که باید قبل از رفتن به کشور دیگری انجام دهید

۸ کاری که باید قبل از رفتن به کشور دیگری انجام دهید

فکر نقل مکان به کشوری دیگر ترسناک است. سعی برای فکر کردن در مورد هر کاری که نیاز دارید قبل از رفتن انجام دهید، بسیار سخت است. اما به یاد داشته باشید که شما اولین کسی نیستید که این حرکت به سوی تغییر در زندگی را تجربه ‌می‌کنید…

بنابراین، اگر قرار است به زودی به کشور دیگری مهاجرت کنید، از کسانی که قبل از شما تمام این وظایف را به نحو احسنت انجام داده‌اند، راهنمایی بگیرید. در این مقاله‌ در چرخ فلک راهنمایی‌هایی برای شما عنوان شده،  توصیه میکنیم که حتما آنها را بخوانید و قبل از رفتن انجام دهید.

۱– قیمت مسکن را بررسی کنید

پیش از اینکه به سمت جایی که می‌خواهید بروید حرکت کنید، درباره میانگین هزینه اجاره خانه‌ها در منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید تحقیق کنید. اگر بدانید که به محض رسیدن کجا می‌خواهید اقامت کنید، بیشتر استرس‌هایی را که پس از رسیدن به وجود می‌آید را کاهش خواهید داد.

۲– یک دوست آنلاین پیدا کنید

مطمئنا پیدا کردن دوستی به صورت آنلاین به شخصی با موقعیت شما و قبل از ورود به کشور جدید کمک خواهد کرد. از آنها به صورت دریافت آنلاین کمک خواهید گرفت و با چت روم با افرادی از کشوری که به آن نقل مکان می‌کنید، دیگر احساس نمی‌کنید در آنجا تنها هستید.

۳– تحقیق در مورد راه‌های حمل و نقل 

به محض اینکه وارد یک کشور جدید می‌شوید، نیاز دارید که یک نقشه برای جابجایی از یک مکان به دیگری داشته باشید. هزینه حمل و نقل عمومی را با داشتن وسیله شخصی مقایسه کنید.

۴– از قیمت تبدیل ارز باخبر شوید

به یاد داشته باشید که شما قرار نیست با همان پول رایج کشور خودتان در کشوری دیگر زندگی کنید. تبدیل نرخ ارز به ارز کشور جدید خود را ارزیابی کنید تا به محض ورود وقت زیادی از شما گرفته نشود.

۵– زبان یاد بگیرید

حتی اگر زبان انگلیسی زبان رایج کشوری باشد که قصد رفتن به آن دارید، آن زبان انگلیسی نیست که شما از آن استفاده می‌کنید. با عبارات رایج، به ویژه انواع آن در صحبت‌های دوستانه، آشنا شوید.

۶– غذای آنها را مزه کنید

به یاد داشته باشید، منو در رستوران نزدیک به خانه جدیدی که به زودی به آن نقل مکان می‌کنید با منو حال حاضر رستوران شما کمی آیتم مشترک دارد. خود را برای انتخاب‌هایی که به زودی به راحتی در طول روز کاری در دسترس شما خواهد بود، آماده کنید.

۷– حساب‌های خود را ببندید

مطمئنا نمی‌خواهید وقت خود را در کشور جدید با مسائل مربوط به حساب‌هایی که قبل از ترک آن را فراموش کرده‌اید، مشغول و هدر دهید. قطعا چیزهای مهمتری برای انجام دادن دارید. بنابراین، قبل از مهاجرت به کشوری دیگر از بستن هر حساب بانکی مطمئن شوید.

۸– خانواده و دوستان خود را مطلع سازید

پس از رفتن به کشور دیگری، نمی‌خواهید دوستان و خانواده خود را پشت سر بگذارید و آنها را فراموش کنید. این که آیا از طریق ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، و یا تلفن می‌خواهید ارتباط داشته باشید، اجازه دهید همه در لیست تماس شما از روشی که شما ترجیح می‌دهید برای ارتباط برقرار کردن استفاده کنید مطلع شوند. همچنین، با توجه به اختلاف ساعت احتمالی، همه را از بهترین ساعت برای تماس با شما باخبر کنید.

نقل از وینوک ،منبع : womensarticle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *