11 حقیقت اساسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

11 حقیقت اساسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی

شما بعنوان یک بازاریاب متبحر در عرصه دیجیتال و فن آوری  احتمالا از اهمیت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی آگاهی داشته باشید . با این حال، حتی برخی از کارکشته‌ترین بازاریابان دیجیتال نیز ممکن است هر از گاهی روی شبکه‌های اجتماعی اشتباه کنند. به نظر می‌رسد دست کم  هر ماه یک بار باید منتظر خواندن خبری مبنی بر ارسال توییت یا پستی نامناسب و نسنجیده از سوی یکی از شرکت‌های بزرگ در فضای مجازی باشیم؛ مواردی که منجر به وارد شدن ضربات شدید و جبران ناپذیری این شرکت‌ها میگردد.

از همین روست که بررسی اصول پایه‌ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هر چند وقت یک بار می‌تواند ایده‌ خوبی باشد. اما با چرخ فلک همراه باشید تا با ۱۱ قانونی  که در این حوزه هیچگاه نباید فراموش شوند آشنا شویم:

۱- هرگز بدنبال جنگ و نزاع با مشتری نباشید

انتقال اصول بازاریابی سنتی به بازاریابی نوین گاهی اوقات می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. یکی از آن اصول این است: «حق همیشه با مشتری است».

اگر یکی از مشتریان شما برای طرح نارضایتی خود از کیفیت یکی از محصولات یا خدمات شما، کار را به شبکه‌های اجتماعی کشاند، از بحث و جدل با وی اجتناب کنید. دلیلش هم این است که شما هرگز برنده‌ این بحث نخواهید بود.

درعوض سعی کنید  گامهایی مناسب برای جلب رضایت وی بردارید. این از اصول اولیه خدمات مشتریان است و یا اینکه سعی کنید به  هر طریقی که شده  گفتگوهایتان با آن شخص را از شبکه های اجتماعی خارج  کرده تا کمتر در معرض دید عموم قرار داشته باشد.

۲- همواره بدنبال تولید محتوای با کیفیت صد درصدی باشید

اگر مردم شما را در  شبکه‌های اجتماعی شما دنبال می‌کنند حتماً دلیلی برایشان دارد. آنها انتظار دارند این کار برایشان ارزشی به دنبال داشته باشد. شاید شما  وسوه شوید که اطلاعاتی کم ارزش شخصی درباره خود یا خانواده و یا رویدادهای روزمره منتشر نمایید اما، چنانچه محتوای شما هیچ ارزشی برای دنبال‌کنندگانتان در بر نداشته باشد، در شبکه‌های اجتماعی در مسیر نادرستی قرار خواهید گرفت و درنتیجه دنبال‌کنندگان خود را از دست می‌دهید.

بنابراین همیشه از کیفیت صد درصدی  محتوی تولیدی خود اطمینان حاصل کنید.

۳- برای بهتر و بیشتر دیده شدن تبلیغات کنید

شاید فکر کنید تبلیغات در بستر شبکه‌های اجتماعی ایده‌ خوبی نباشد؛ اما واقعیت این است که این ایده بسیار عالی است. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی جواب می‌دهد؛  خواه برای محتوایی که تولید می‌کنید، خواه برای افزایش دنبال‌کننده و چه در افزایش فروش مستقیم.

اخیراً در مواردی مشاهده شده که تبلیغات صورت گرفته در شبکه مجازی فیسبوک، از تبلیغات انجام شده در گوگل نیز پیشی گرفته که  نشان میدهد در پشت این حرف مطالب زیادی برای گفتن وجود دارد

۴- با اینفلوئنسر ها(شخصیت های تاثیر گذار) دوست باشید.

بازاریابی شبکه های مجازی

شاید این اصطلاح را شنیده باشید که “هرگز از ایستاد روی شانه های یک غول نترسید.” اگر می‌خواهید یک اینفلوئنسر و شخصیت تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی باشید  به صفحات افرادی که قبلا راه موفقیت را پیموده اند سر بزنید و از شبکه‌های اجتماعی برای دسترسی پیدا کردن به کسانی استفاده کنید که در حوزه‌ی کاری‌تان تأثیرگذار محسوب می‌شوند. آنها را در پست‌های خود تگ کنید، به توییت‌ها و آپدیت‌هایشان پاسخ دهید و به عضوی از گروه آنها تبدیل شوید. این کار به رشد شبکه‌های اجتماعی و کسب‌و‌کار شما کمک خواهد کرد.

۵- همه نکات مثبت را برجسته جلوه دهید.

از شبکه‌های اجتماعی دقیقا  همانند معاشرت‌هایتان در زندگی واقعی استفاده کنید: تأکید روی نکات مثبت و حذف نکات منفی.

هیچکس دوست ندارد به جای شنیدن و دیدن نکات مثبت و موفقیت‌ها,پذیرای گلایه ها و شکوه های شما از چالش‌های پیش رو باشد. پس با مطالبی که منتشر می‌کنید به دنبال‌کننده‌های خود حس خوشایندی را منتقل نمایید.

۶- هوای دیگران را داشته باشید تا هوایتان را داشته باشند

یکی دیگر از اصول بازاریابی سنتی که در بازاریابی نوین در شبکه‌های اجتماعی نیز به خوبی نتیجه می‌دهد این است: «از هر دست بدهی، از همان دست می‌گیری».

اگر می‌خواهید نتیجه‌ تلاش‌هایتان در زمینه‌ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را ببینید، از ارزش‌آفرین بودن خود به شکلی مداوم و  منظم برای کسانی که شما را دنبال می‌کنند اطمینان حاصل کنید. اگر این کار را انجام دهید، پاداش تلاشهایتان را خواهید دید و آنچه را که کاشته اید درو خواهید کرد.

۷-  از آمار و ارقام بازدیدها اطلاع داشته و آنها را تجزیه و تحلیل کنید

آیا خبر دارید این هفته چند نفر به صفحه  فیس بوک شما مرجعه کرده اند؟ این ماه چند نوشته توئیت کرده اید ؟

اگر نمی‌توانید این سؤال‌ها را پاسخ دهید، دلیلش این است که به تجزیه و تحلیل آماری شبکه اجتماعی خود اهمیتی نمیدهید.

تجزیه و تحلیل آماری شبکه‌های اجتماعی به طور منظم و مداوم بسیار حائز اهمیت است زیرا با این کار خواهید دید چه نوع پست‌هایی بیشترین مشارکت مخاطبانتان را در پی داشته است و به این ترتیب می‌توانید در کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی خود در آینده، روی پست‌های موفقی از این دست تمرکز بیشتری داشته باشید.

۸- شبکه‌های اجتماعی مدام در حال تغییر و تحول‌اند، شما هم باید مدام در حال تغییر و یادگیری باشید

اگر شما  فکر می‌کنید همه چیز را درباره‌ شبکه‌های اجتماعی می‌دانید بهتر است کمی بیشتر در این زمینه تامل کنید.

حتی اگر همین حالا هم  در شبکه‌های اجتماعی در  جایگاه خوبی حضور داشته باشید، میتوان مطمئن بود با توجه به اینکه  شبکه‌های اجتماعی هم ظرف سال‌های پیش رو با پیشرفت سریع در عرصه  فناوری متحول خواهند شد در نتیجه  سمت و سوی استراتژی‌های نتیجه‌بخش شما در حال حاضر،  الزاما برای سال بعد مناسب نخواهند بود.

از همین روی ایده یادگیری مداوم در مورد بهترین رویه‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی اهمیت خود را نشان میدهد.

۹- ثبات قدم داشته باشید

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تنها در صورتی می‌تواند  منجر به موفقیت گردد که استمرار و تداوم  داشته باشد. اگر ماهی یک بار پست جدید می‌گذارید، در ازای تلاش محدودی که می‌کنید باید انتظار نتیجه‌ محدودی در همان سطح هم داشته باشید. وقتی شما  به جای پست‌های منظم و مستمر، هر وقت فرصت کردید یا دوست داشتید پست می‌گذارید، شما عملا دسترسی مخاطبان به خودتان را  با این شیوه محدود می سازید.

مطمئن شوید به طور مستمر و منظم محتوای ارزشمند در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود قرار می‌دهید. اینکه هر چند وقت یک بار باید پست جدید بگذارید به صنعت و بازار هدفتان بستگی دارد، اما به عنوان قانونی کلی می‌توان گفت که : روزی حداقل یک پست باید بگذارید!

 

۱۰- به جای همه‌ پلتفرم‌های اجتماعی، چند پلتفرم مناسب برای خود را انتخاب کنید

احتمالاً شما هم تا کنون درباره‌ اهمیت بازاریابی در رسانه های اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک، پینترست، لینکدین، اینستاگرام، اسنپ‌چت، تاملر، یوتیوب و صد‌ها پلتفرم دیگری که در فضای مجازی وجود دارند زیاد شنیده‌اید.

اگر در عین محدودیت منابع سعی دارید روی تمام این پلتفرم‌ها به بازاریابی بپردازید، ممکن است بتوانید در همه‌ آنها حضور داشته باشید، اما در هیچ‌کدام از آنها به نتیجه‌ مناسبی که مدنظرتان است نخواهید رسید. به جای این کار، روی چند پلتفرم محدود متمرکز شوید که در بازار هدفتان مردم توجه بیشتری به آنها نشان می‌دهند.

برای به حداکثر رساند سود حاصل از سرمایه گذاری یک متخصص بازاریابی در پلتفورم های محدودی باشید!

۱۱- برای ایجاد یک تقویم محتوایی مناسب بمنظور جذب صاحبان مشاغل وقت بگذارید

شاید همیشه این جمله را شنیده باشید که “اگر نتوانید برنامه ریزی کنید قصد شکست دارید.” این اصل در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است.

تقویم محتوایی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که در برگیرنده گونه های متنوعی از محتواهایی باشد قصد انتشار آن را در فرصت‌های گوناگونی از سال دارید . دست کم از ۳ تا ۶ ماه قبل برای محتوایی که می‌خواهید انتشار دهید برنامه‌ریزی کنید. در برنامه‌ خود توجه ویژه‌ای به مناسبت‌ها و تعطیلی‌های خاص داشته باشید تا بتوانید با حال و هوای مربوطه محتوای مورد نظر را تولید کنید. روزهایی نیز ممکن است وجود داشته باشند که صرفاً برای مخاطبان بازار هدفتان اهمیت داشته و در تقویم اثری از آنها نمی‌بینید.

نکته طلایی

حتماً هر از گاهی به عقب برگردید و تمام پست‌هایی که در گذشته منتشر کرده‌اید را مرور کنید. مطمئن شوید حساب کاربری که برای برندینگ شخصی یا هر نوع بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می‌دهید فاقد هر گونه عکس یا محتوای شخصی میباشند که احیانا ممکن است از گذشته برجای مانده باشد.

منبع: inc

در همین زمینه بخوانید:

پنج تکنولوژی که صنعت گردشگری را تحت تاثیر قرار میدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *