چند جاذبه پیشنهادی برای بازدید در شهر باکو

چند جاذبه پیشنهادی برای بازدید در شهر باکو

شاید در حال برنامه ریزی سفر به شهر باکو هستید و به دنبال این هستید که برای بازدید از شهر باکو،چند جاذبه توریستی را در برنامه خود بگنجانید.اگر این چنین است،به شما پیشنهاد میدهیم تا این نوشته را بخوانید.ما در این نوشته به معرفی چند جاذبه که ارزش دیدن دارند پرداخته ایم.

کاخ شیروان شاه

کاخ شیروان شاهی که یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی باکو محسوب می‌شود در داخل شهر قدیمی باکو یا ایچری شهر قرار گرفته است این کاخ در قرن پانزدهم و در زمانی که باکو  به عنوان پایتخت قلمرو شیروان شاه شناخته می شد ساخته شده است کاخ شیروان شاهی یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی است که به خوبی از آن مراقبت شده و تا حد زیادی سالم مانده است در سال ۲۰۰۰ این کاخ به عنوان میراث فرهنگی در لیست آثار باستانی یونسکو شناخته شد تنها با ۵ دقیقه پیاده روی از متروی ایچری شهر، می‌توانید به کاخ شیروان شاه برسید  هزینه ورودی  این کاخ ۴ منات اذربایجان می باشد.

برج دختر

 برجسته ترین جاذبه توریستی باکو برج دختر می باشد این ساختمان به عنوان دومین و پربازدیدترین برج  در تورهای باکو محسوب می شود.به بالای این برج بروید. از دیدن منظره باکو و زیبایی های ساخت و معماری این برج زیبا شگفت زده خواهید شد برج دختر در نزدیکی کاخ شیروان شاه و در شهر قدیمی باکو واقع شده است ورودی به این برج زیبا چهار منات آذربایجان می باشد

چند جاذبه پیشنهادی برای بازدید در شهر باکو

 بلوار باکو

 بلوار معروف باکو یکی از مکان‌هایی است  که نمای زیبای از دریای خزر را از اینجا ببینید و همچنین این مکان در شب نمای فوق العاده را برای گردشگران به وجود می آورد.در مسیر پیاده روی بلوار باکو  مراکز خرید رستوران ها چای خانه ها مجموعه های مختلف و جاذبه‌های توریستی متفاوتی را مشاهده خواهید کرد اگر از گرمای هوا در شهر خسته شده اید و می خواهید هوای تازه دریای خزر را استشمام کنید قدم زدن در بلوار باکو پیشنهاد خوبی است و همچنین میتوانید یک تور با کشتی را رزرو کرده از منظره زیبای دریای خزر لذت ببرید.

آتشگاه معبد زرتشتیان

 در ۳۰ کیلومتری باکو معبد قدیمی زرتشتیان واقع شده است.در آنجا آتشی است که سال‌هاست خاموش نشده است و همواره روشن است.تاریخچه این معبد به قرن ۱۸ باز می گردد زمانی که بازرگانان هندی برای فروش داروهای مختلف و صنایع دستی چوبی به باکو می آمده اند. همانطور که می دانید باکو در مسیر جاده ابریشم واقع شده و تردد بازرگانان و فروشندگان مختلف از سراسر دنیا از این جاده بوده است. این جاده جزو وقایع طبیعی باکو محسوب می شود.با اینکه این معبد ۹۰ زرتشتیان تلقی می‌شود اما آثار نمادهای بسیاری مبنی بر دین های هندی در این معبد یافت می شود بر این باورند که این معبد متعلق به زرتشتیان نبوده و هندی‌ها این معبد را ساختند.بازدید از این معبد زیبا به هرکسی که حداقل ۳ روز در شهر زیبا اقامت دارد پیشنهاد می شود ورودی این مجموعه برای هر شخص دو منات آذربایجان می باشد.

 پارک ملی قوبوستان

 پارک ملی قوبوستان برای سنگ نگاره های قدیمی که برخی متعلق به ۴۰ هزار سال قبل می باشد شهرت فراوان دارد.باستان‌شناسان معتقدند که پارک ملی قوبوستان یکی از اولین زیستگاه های بشر در کشور آذربایجان محسوب می‌شود و نمایانگر فعالیتهای مردمان اولیه از قبیل رقص های محلی شکار صنایع دستی و غیره می باشد پارک اندکی باکو فاصله داشته و در ۶۴ کیلومتری جنوب غربی باکو واقع شده است.سریع ترین و آسان ترین راه به پارک ملی قوبوستان اتوبوس شماره ۸۸ ایا ۱۲۰ از ایستگاه ساحیل به آنجا می باشد اگر مایل باشید می توانید از محل اقامت خود در باکو تاکسی گرفته و در کمتر از ۵ دقیقه به آنجا خواهید رسید.  ورودی پارک ملی قوبوستان ۲ منات آذربایجان می باشد.

 یانار داغ یا کوهستان سوزان

کوه های های سوزان باکو در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی باکو واقع شده است توجه گردشگران این است که در این کوهستان  آتشی همواره روشن بوده و هرگز خاموش نمیشود لوله های آتش کوهستان سوزان از گازی که در زیر زمین قرار دارد سرچشمه گرفته و هیچ نوع لولهای خاصی در زیر این مجموعه قرار ندارد کوهستان به طور کاملا طبیعی تنها به دلیل گازی که در زیر زمین انباشت شده همواره سوزان است .

چند جاذبه پیشنهادی برای بازدید در شهر باکو

مجموعه فرهنگی حیدر علی اف

 این مجموعه زیبا با طراحی منحصر به فرد خود که توسط شخصی به نام زاها حدید ساخته شده است در سال ۲۰۱۴ جایزه زیباترین معماری سال را برنده شد این مجموعه شامل موزه‌ای از یادگارهای حیدر علی اف رئیس جمهور سابق آذربایجان می باشد همچنین موزه های نقاشی کنسرت و سالنهای کتابخانه رستوران و سالن کنفرانس نیز در این مجموعه وجود دارند.

اگرچه اگر شما در تور باکو یک گشت شهری خواهید داشت،اما معمولا در گشت شهری،تنها چند جاذبه به شما نشان میدهند و پیشنهاد میدهیم برای برنامه ریزی بهتر،حتما از قبل در مورد دیدنی های باکو تحقیق کنید.

یک نظر

  • […] کار در مزارع خود بودند ، به خبرنگار منطقه ای اسپوتنیک جمهوری آذربایجان اعلام داشتند واگن حامل کارگران  معدن که در راه رفتن به […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *