10 کشوری که به مهمان نوازی معروف هستند!

10 کشوری که به مهمان نوازی معروف هستند!

ده مکانی که به مهمان‌نوازی مشهور هستند در کدام کشورها هستند؟

کدام کشورها در جهان برای مهمان نوازی مشهور هستند؟ مهمان نوازی اساسا به معنای پذیرش دوستانه و سخاوتمندانه و پذیرایی از بازدید کنندگان، مهمانان و حتی غریبه‌ها است. این نوعی ارتباط بین میزبان و مهمان است. بسیاری از ما باید به خاطر تحصیل یا کار به کشور دیگری سفر کنیم و اینکه چقدر ما در آن کشور سکونت داریم و اینکه چگونه احساس راحتی می‌کنیم، بستگی زیادی به مردم آن کشور دارد، اینکه آنها مهربان باشند و رفتار دوستانه داشته باشند، استقبال و خوشامدگویی آنها چگونه باشد یا به طور خلاصه به مهمان نوازی آن‌ها بستگی دارد.

کشورهای زیادی هستند که به محض ورود به آنها احساس می‌کنید که در خانه هستید و این به لطف مهمان نوازی آنها است. نا گفته پیداست که کشور عزیزمان ایران و مردمان خونگرمش در میهمان نوازی شهرتی جهانی داشته و همیشه در اکثر فهرستهای رده بندی جای ثابتی دارند.

لیکن بر پایه برخی معیارها در لیست مذکور جای نگرفته است!

در چرخ فلک امروز قصد داریم تا شما را با فهرستی از مهمان نوازترین کشورهای جهان آشنا کنیم..

۱۰– تایلند

تایلند یک مقصد گردشگری معروف است و این چیزی است که همه می‌دانند. خدمات و مهمان نوازی تایلند با تقاضاهای مسافران بسیار از کشورهای مختلف مطابقت دارد و به همین دلیل است که گردشگری تایلندی روز به روز در حال پیشرفت است. بر اساس بررسی‌ها، مردم تایلندی برای گردشگر کمک حال هستند و رفتار دوستانه دارند. خوش آمدگویی مردم تایلند کاری است به نام “wai” که حتی نشانه‌ای از قدردانی و احترام است.

تایلند حتی به عنوان “سرزمین لبخند” نیز شناخته می‌شود و نه تنها شما می‌توانید چهره های خندان محلی را در این کشور ببینید حتی کسانی که از این کشور بازدید می‌کنند همیشه به دلیل مهمان نوازی مردم تایلند لبخند بر لب دارند.

۹– ایرلند

گفته می شود شهرهای Cork، Galway، و دوبلین ایرلند در میان شهرهای مهمان نواز و دوستانه جهان هستند. موسیقی زنده عالی و فضای پر جنب و جوش در این شهرها به اندازه‌ای است که به راحتی می‌توانید معتاد آنها شوید. همچنین، عاشق ماهیت دوستانه و گرم مردم در اینجا می‌شوید. حتی اگر بخواهید برای سفر به این کشور در امتداد جاده‌های آن پیاده بروید، در جاده‌ها از بودن در کنار رانندگان لذت خواهید برد.

مردم ایرلند هر زمان که گردشگران را می‌بینند با آنها خوش و بش می‌کنند و در صورت نیاز به آنها کمک می‌کنند. همچنین یاد بگیرید چگونه یک مرد ایرلندی یا زن ایرلندی را دوست داشته باشید.

۸– پرتغال

پرتغال کشوری در اروپا که ممکن است فکر سفر به آن را نداشته باشید. اما اکنون دلایلی را برای شما عنوان خواهیم کرد که شما برای رفتن به آنجا ترغیب می‌کند. از آنجایی که این کشور انگلیسی زبان بسیار دارد، مشکلی برای ارتباط برقرار کردن در اینجا وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این، مردم پرتغال مردمی راحت گیر و خوبی هستند. آنها کمک می‌کنند که احساس غربت نکنید و حتی وقتی که به سوی شمال حرکت می‌کنید، این را بیشتر درک خواهید کرد. پرتغالی‌ها نوشیدنی‌های خود، خورشید، و گفتگوی خوب با دوستان را دوست دارند. زندگی شبانه این کشور نیز شگفت انگیز است.

۷– هند

هر کسی که تا به حال از هند بازدید کرده است مطمئنا در مورد میراث فرهنگی غنی و سنت آنها و اعتقاد هندی‌ها به “Atitii Devo Bhava” به این معنی که مهمان معادل خدا است، بسیار می‌داند. مهمان نوازی چیزی است که به خوبی در هند شناخته شده است. مردم هند مطمئن هستند که در کشورشان احساس صمیمیت می‌کنید و همچنین غربت را حس نمی‌کنید و تجربه‌ای خواهید داشت که قابل مقایسه با تجربه‌های دیگر نخواهد بود.

هنگامی که به هندی می‌رسید برای خوش‌آمدگویی، با دست‌های بسته و تعظیم که نشان دهنده احترام، عشق، دوست داشتن و فروتنی، به استقبال میهمان می‌آیند. همچنین، غذاهای هند بسیار شگفت انگیز است که مطمئنا باز هم از آن‌ها بیشتر خواهید خواست.

۶– مکزیک

مکزیک کشوری در آمریکای شمالی، با مردمانی خوشرو، مودب و جذاب است. مکزیکی‌ها با احترام و فروتنی حتی در مواجهه‌های گاه به گاه با یکدیگر رفتار می‌کنند. مردم معمولا همدیگر را با عنوان سنیورا یا سنیور صدا می‌کنند. مکزیکی‌ها حتی با کسانی که به خوبی نمی‌شناسند نیز رسمی و مؤدب هستند.

هنگامی که در مکزیک هستید اگر می‌خواهید خوش و بشی با مکزیکی‌ها داشته باشید باید این کار را نه فقط با گفتار بلکه با برقراری تماس فیزیکی انجام دهید. آنها معمولا هنگامی که با غریبه‌ها ملاقات می کنند دست می‌دهند و اغلب با حسن نیت و احترام رفتار می‌کنند.

۵– بوتان

بوتان، با صومعه‌های زیبا، مردم پر جنب و جوش و فرهنگ شگفت انگیزش مطمئنا قلب شما را خواهد برد. مردم اینجا بسیار شاد هستند و بسیار دوست دارند تا شادی خود را با دیگران تقسیم کنند. این کشور به این مشهور است که موفقیت خود را از لحاظ شادی شهروندان می‌سنجد.

این روش توسط پادشاه بوتان گذاشته شد و نام آن GNH (خوشبختی ملی) است. خوشبختی که مردم بوتان آن را زندگی می‌کنند مسری هستند و اگر بخواهید یک تعطیلات خیره کننده از نظر روحی داشته باشید، بوتان مقصد ایده‌آلی برای شما خواهد بود.

۴– بوسنی

بوسنی کشوری در جنوب اروپا، یکی از کشورهایی است که اغلب پربازدید است. این کشور از سال ۱۹۹۵ سومین کشور با نرخ بالای رشد گردشگری است.

مردم این کشور رفتاری سخاوتمندانه و مهربان دارند و همیشه چیزی برای عرضه دارند. قهوه برای مردم بوسنی بسیار مهم است و شما می‌توانید مغازه‌های فروش سوغات رنگارنگ، فنجان قهوه و کارگاه‌های ساخت قهوه را به تعداد زیاد در این کشور پیدا کنید. مردم بوسنی به مهمان نوازی معروف هستند و از میهمانان با آغوش باز استقبال می‌کنند.

۳– اسکاتلند

مهمانداری در اسکاتلند پادشاه است؛ این چیزی است که یک وبلاگ نویس اسکاتلندی هنگام نوشتن درباره شیوه اسکاتلندی‌ها از استقبال گردشگران و ایجاد احساس راحتی آنها به آن اشاره کرده است.

مردم اسکاتلند به طور جدی مهمان نوازی را جدی می‌گیرند و به گردشگر اطمینان می‌دهند که در طول اقامتشان هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت و در صورتی که مشکلی برای گردشگر پیش بیاید آنها حتی مایل به پرداخت هزینه به صورت کامل به گردشگر خواهند بود.

۲– آفریقای جنوبی

مردم آفریقای جنوبی استقبال گرم می‌کنند، دوستانه هستند، و لبخند به لب دارند که به طور مستقیم از قلب آنها می‌آید. آنها با آغوش باز به به استقبال شما به کشورشان می‌آیند و همیشه با لبخند با شما برخورد می‌کنند. برای مردم آفریقای جنوبی داشتن مکالمه‌های تصادفی با غریبه ها بعد از سلام بسیار شایع است. مناظر آفریقای جنوبی بسیار زیبا است و غذای عالی با قیمت مناسب دارند.

۱– نیوزیلند

برای قبیله Maori نیوزیلند، مهمان نوازی یک سنت است. نام این سنت Manaaktinga به معنی “قدر و منزلت مهمانان” است و این سنت است که نیوزیلند را منحصر به فرد کرده است. مردم اینجا اعتقاد دارند که محافظت از بازدیدکنندگان واقعا مهم است. مردم نیوزیلند به نوع برخود با میهمان خود مشهور هستند و آنها به طور معمول از مهمانان خود به خصوص در موارد مهم و بزرگ با غذاهای محلی پذیرایی می‌کنند.

اگر قصد دارید که از تعطیلات خود لذت ببرید، و در آن نه فقط اوقات خوشی را داشته باشید، بلکه با افرادی دوست داشتنی و صمیمی برخورد کنید و در مواردی که نیاز دارید، از آنها کمک بگیرید، لیستی که در بالا ذکر شده، ۱۰ گزینه محبوب از مهمان نوازترین کشورها را به شما ارائه می‌دهد.

نقل از وینوک|منبع: wonderslist

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *